SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 5281031
nr 528 1031
Skedar
3 st. silver, varav en 1700-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 juni 2008
kl 16:37:25
400 kr
350 kr
450 kr
550 kr
650 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver